Ferie zimowe są doskonałą okazją, żeby spędzić wolny czas w rodzinnym gronie. Dla jednych będzie wiązało się to z leniuchowaniem na plaży, dla innych wyczynową jazdę na nartach czy snowboardzie. Pomysłów na spędzenie urlopu zimowego w 2020 roku jest wiele. Zobacz miejsca, które są szczególnie polecane!

Urlop zimowy na ciepło

Jeśli jesteś osobą, którą niskie temperatury skutecznie odstraszają, wybierz kraj pełen ciepła i słońca. Kierunki najczęściej wybierane przez urlopowiczów to m.in.:

  • Wyspy Kanaryjskie: świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą podróżować na terenie Europy. Do przelotu wystarczy tylko dowód osobisty. Wśród wysp wyróżnia się Teneryfa, która ma klimat umiarkowany. W okresie zimowym temperatura utrzymuje się w okolicach 20 – 25 stopni Celsjusza. Z każdej strony wyspy jest dosyć łatwy dostęp do oceanu. Na wybrzeżach jest mnóstwo klimatycznych restauracji i kawiarni.
  • Izrael: chociaż latem temperatury są niemal nie do wytrzymania, to zimną świetnie się sprawdzi jako miejsce na urlop. Przede wszystkim jest to perła dla wszystkich zainteresowanych historią religii — znajduje się tu mnóstwo miejsc i zabytkowych budowli związanych z największymi ruchami religijnymi na świecie. Dla fanów przyrody Izrael ma również kilka niezwykłych propozycji np. kaniony.

Urlop zimowy na zimno

Jeżeli w zimie kochasz właśnie niskie temperatury i białe szaleństwo, to warto rozważyć podróż do takich miejsc jak:

  • Austria: można tam zobaczyć olbrzymie lodowce, jeziora i szczyty np. Parku Narodowego Wysokie Taury. Hotele zazwyczaj wyposażone są w sauny, które świetnie odprężają po bardzo aktywnym dniu.
  • Polska: Zakopane, Bieszczady, Tatry — nasze rodzime góry w niczym nie ustępują zagranicznym sąsiadom. Ze względu na odległość i cenę jest to częste rozwiązanie na spędzenie ferii zimowych. Liczne kurorty narciarskie, chaty na wynajem oraz ośnieżone stoki dostarczą świetnej rozrywki.

Kiedy zacząć się przygotowywać?

Przy planowaniu urlopów panuje żelazna zasada — im wcześniej, tym lepiej. Rezerwując bilety, hotele i inne atrakcje już w lecie, masz szanse na lepsze ceny i pewne miejsca.