dzieci

Smatwatch dla dziecka to nie tylko ciekawy gadżet. Poprzez możliwość kontaktu z telefonem rodziców oraz lokalizację GPS staje się on urządzeniem ważnym z perspektywy bezpieczeństwa naszej pociechy.

Jaki smartwatch wybrać?

Najważniejszą funkcją powinna być łatwość kontaktu z rodzicem. Wiele zegarków elektronicznych posiada przycisk SOS, który w razie potrzeby od razu nawiązuje połączenie z zapisanym uprzednio numerem. Dodatkowo zegarek wyśle do rodzica informacje o lokalizacji dziecka. Lokalizator GPS jest drugą niezbędną funkcją, która pozwala na sprawdzenie gdzie obecnie znajduje się nasza pociecha. Możemy wyznaczyć wirtualne ogrodzenie, w którego granicach nasze dziecko jest bezpieczne. W przypadku jego opuszczenia niezwłocznie otrzymamy informację SMS. Nie jest możliwe oszukanie tej funkcji pod warunkiem, że smartwatch posiada czujnik zsunięcia się z ręki. W takim przypadku rodzic również zostanie poinformowany. Przykładem tak wyposażonego smartwatcha jest Klug GPS Q60.

Więcej użytecznych funkcji

Jeśli chcemy, aby smatrwatch był użyteczny i chętnie noszony przez dziecko, warto sprawdzić go pod kątem dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest krokomierz i historia przebytych tras. Może to stanowić dla dziecka motywację do dbania o kondycję fizyczną. Zdalne monitorowanie otoczenia dziecka pozwala, poprzez wbudowany czuły mikrofon, na odsłuch dźwięków z jego otoczenia. Jest to szczególnie przydatne, aby zorientować się w sytuacji gdy nasze dziecko nie odbiera połączenia. 

Jakość wykonania urządzenia jest szczególnie ważna w przypadku przedmiotów przeznaczonych dla dzieci. Pyłoszczelność oraz wodoszczelność mogą znacznie wpłynąć na żywotność zegarka. Jeśli zależy nam na bezawaryjnej eksploatacji, warto zakupić urządzenie o podwyższonej wytrzymałości, np. Klug GPS 520s. Warto zwrócić też uwagę na wzornictwo. Obecnie na rynku są dostępne ciekawie zaprojektowane smartwatche w żywych, przyciągających uwagę dziecka kolorach.

Smartwatch dla dziecka to dobry zakup ze względu na bezpieczeństwo pociech oraz poczucie komfortu rodziców. Wybór odpowiedniego zegarka elektronicznego pozwoli nam na długie i wygodne korzystanie z wszystkich jego użytecznych funkcji.