ciąża

Kaszel w okresie ciąży może być dla kobiet sporym utrapieniem, jednak istnieją pewne sposoby, dzięki którym można się go pozbyć. Oczywiście panie powinny skupić się o to, aby zatroszczyć się o własne zdrowie, jednocześnie nie narażając na niebezpieczeństwo nienarodzonego dziecka. Najlepiej zdecydować się na domowe sposoby, których jest bardzo dużo, m.in.:

  • herbata z miodem oraz sokiem z malin,
  • preparaty z propolisu,
  • sam miód,
  • spanie na kilku poduszkach,
  • nawilżone powietrze
  • regularne robienie domowych inhalacji.

Decydując się na wyżej wspomniane sposoby, panie nie muszą obawiać się o zdrowie swojego malucha, przy okazji mając pewność, że kaszel w końcu ustąpi. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy kobiety przez trapiący ich kaszel narzekają na bezsenność, przez co w ciągu dnia czują się przemęczone i nie mają na nic energii.

Stosowanie odpowiednich syropów

Wyjściem z sytuacji mogą okazać się także sprawdzone syropy, np. z cebuli. Można go przyrządzić własnoręcznie, we własnym domu. To świetna propozycja, rekomendowana przez doświadczone babcie, które leczą tak swoje wnuki. Ważne jest to, aby panie w ciąży unikały syropów, w których zawarta jest kodeina, ponieważ może to zagrozić ciąży. Warto unikać również tzw. syropów 2 w 1, ponieważ okazują się bardzo nieskuteczne, nie niwelują ani kaszlu suchego, ani mokrego. Wspomniany syrop z cebuli nie tylko wyeliminuje kaszel, ale ma również działanie dezynfekujące i łagodzące.

Jeśli nic nie pomoże, warto udać się do lekarza

Jeśli wspomniane sposoby nie pomogą, wtedy kobietom w ciąży nie pozostanie nic innego, jak udanie się do lekarza, który będzie w stanie pomóc swoim pacjentkom. Oczywiście w trakcie oczekiwań na narodziny dziecka nie można stosować wielu leków, ale specjaliści zdają sobie z tego sprawę i przepiszą pacjentkom odpowiednie dla nich substancje, aby kaszel w końcu ustał. Ważną kwestią jest to, że kaszel w ciąży może być objawem bardzo poważnej choroby, np. astmy, gruźlicy, czy też zapalenia płuc, więc nie można go lekceważyć. 

Kolejne informacje o kaszlu w ciąży znajdziesz tutaj:
https://inhalujemy.pl/category/blog/