dzieci

Smatwatch dla dziecka to nie tylko ciekawy gadżet. Poprzez możliwość kontaktu z telefonem rodziców oraz lokalizację GPS staje się on urządzeniem ważnym z perspektywy bezpieczeństwa naszej pociechy.

Jaki smartwatch wybrać?

Najważniejszą funkcją powinna być łatwość kontaktu z rodzicem. Wiele zegarków elektronicznych posiada przycisk SOS, który w razie potrzeby od razu nawiązuje połączenie z zapisanym uprzednio numerem. Dodatkowo zegarek wyśle do rodzica informacje o lokalizacji dziecka. Lokalizator GPS jest drugą niezbędną funkcją, która pozwala na sprawdzenie gdzie obecnie znajduje się nasza pociecha. Możemy wyznaczyć wirtualne ogrodzenie, w którego granicach nasze dziecko jest bezpieczne. W przypadku jego opuszczenia niezwłocznie otrzymamy informację SMS. Nie jest możliwe oszukanie tej funkcji pod warunkiem, że smartwatch posiada czujnik zsunięcia się z ręki. W takim przypadku rodzic również zostanie poinformowany. Przykładem tak wyposażonego smartwatcha jest Klug GPS Q60.

Więcej użytecznych funkcji

Jeśli chcemy, aby smatrwatch był użyteczny i chętnie noszony przez dziecko, warto sprawdzić go pod kątem dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest krokomierz i historia przebytych tras. Może to stanowić dla dziecka motywację do dbania o kondycję fizyczną. Zdalne monitorowanie otoczenia dziecka pozwala, poprzez wbudowany czuły mikrofon, na odsłuch dźwięków z jego otoczenia. Jest to szczególnie przydatne, aby zorientować się w sytuacji gdy nasze dziecko nie odbiera połączenia. 

Jakość wykonania urządzenia jest szczególnie ważna w przypadku przedmiotów przeznaczonych dla dzieci. Pyłoszczelność oraz wodoszczelność mogą znacznie wpłynąć na żywotność zegarka. Jeśli zależy nam na bezawaryjnej eksploatacji, warto zakupić urządzenie o podwyższonej wytrzymałości, np. Klug GPS 520s. Warto zwrócić też uwagę na wzornictwo. Obecnie na rynku są dostępne ciekawie zaprojektowane smartwatche w żywych, przyciągających uwagę dziecka kolorach.

Smartwatch dla dziecka to dobry zakup ze względu na bezpieczeństwo pociech oraz poczucie komfortu rodziców. Wybór odpowiedniego zegarka elektronicznego pozwoli nam na długie i wygodne korzystanie z wszystkich jego użytecznych funkcji.

3 KOMENTARZE

  1. To ciekawy gadżet, ale należy zachować szczególną ostrożność. Obecnie elektronika jest bardzo dużym czynnikiem uzależnień wśród dzieci ale również osób dorosłych. Czy takie zegarek na pewno jest dziecku potrzebny? Dużo lepiej jest kupić dziecku jakiś instrument muzyczny i zapewnić mu lekcje. W wielu sklepach muzycznych są dostępne gitary i Struny do gitary elektrycznej czy klasycznej. Więc dziecko ma spore możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here