ciąża

Kaszel w okresie ciąży może być dla kobiet sporym utrapieniem, jednak istnieją pewne sposoby, dzięki którym można się go pozbyć. Oczywiście panie powinny skupić się o to, aby zatroszczyć się o własne zdrowie, jednocześnie nie narażając na niebezpieczeństwo nienarodzonego dziecka. Najlepiej zdecydować się na domowe sposoby, których jest bardzo dużo, m.in.:

  • herbata z miodem oraz sokiem z malin,
  • preparaty z propolisu,
  • sam miód,
  • spanie na kilku poduszkach,
  • nawilżone powietrze
  • regularne robienie domowych inhalacji.

Decydując się na wyżej wspomniane sposoby, panie nie muszą obawiać się o zdrowie swojego malucha, przy okazji mając pewność, że kaszel w końcu ustąpi. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy kobiety przez trapiący ich kaszel narzekają na bezsenność, przez co w ciągu dnia czują się przemęczone i nie mają na nic energii.

Stosowanie odpowiednich syropów

Wyjściem z sytuacji mogą okazać się także sprawdzone syropy, np. z cebuli. Można go przyrządzić własnoręcznie, we własnym domu. To świetna propozycja, rekomendowana przez doświadczone babcie, które leczą tak swoje wnuki. Ważne jest to, aby panie w ciąży unikały syropów, w których zawarta jest kodeina, ponieważ może to zagrozić ciąży. Warto unikać również tzw. syropów 2 w 1, ponieważ okazują się bardzo nieskuteczne, nie niwelują ani kaszlu suchego, ani mokrego. Wspomniany syrop z cebuli nie tylko wyeliminuje kaszel, ale ma również działanie dezynfekujące i łagodzące.

Jeśli nic nie pomoże, warto udać się do lekarza

Jeśli wspomniane sposoby nie pomogą, wtedy kobietom w ciąży nie pozostanie nic innego, jak udanie się do lekarza, który będzie w stanie pomóc swoim pacjentkom. Oczywiście w trakcie oczekiwań na narodziny dziecka nie można stosować wielu leków, ale specjaliści zdają sobie z tego sprawę i przepiszą pacjentkom odpowiednie dla nich substancje, aby kaszel w końcu ustał. Ważną kwestią jest to, że kaszel w ciąży może być objawem bardzo poważnej choroby, np. astmy, gruźlicy, czy też zapalenia płuc, więc nie można go lekceważyć. 

Kolejne informacje o kaszlu w ciąży znajdziesz tutaj:
https://inhalujemy.pl/category/blog/

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawe informacje. Ciąża to szczególny czas i faktycznie warto unikać zażywania leków. Szczególnie, że obecnie mamy spory dostęp do naturalnych środków oraz sposobów, które sa równie skuteczne. Jednak jeśli tak się nie dzieje, koniecznie należy udać się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here